Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi

Misja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębi

Uznając profilaktykę za skuteczne narzędzie oraz biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania klientów, z empatią i zasadą poszanowania godności, świadczymy skuteczną pomoc i udzielamy zindywidualizowanego wsparcia mieszkańcom gminy Jastrzębia dążąc do poprawy jakości ich życia.

Wykład „Jak być szczęśliwym seniorem i uniknąć niebezpieczeństw prawnych”,

Utworzono dnia 31.05.2023

W dniu 18 maja 2023 roku w Klubie Senior+ w Mąkosach Starych odbył się wykład pod nazwą „Jak być szczęśliwym seniorem i uniknąć niebezpieczeństw prawnych”, który poprowadziła dr Ewa Jasiuk.

Pani dr Ewa Jasiuk jest wykładowcą akademickim oraz adwokatem. Podczas prezentowania wykładu w Klubie dr Ewa Jasiuk przedstawiła seniorom na co zwracać uwagę by być szczęśliwym. Według Pani Jasiuk często żyjemy marzeniami z lat ubiegłych, spełnienie tych marzeń obecnie, wcale nie sprawi, że będziemy szczęśliwi. Przedmioty, zdarzenia, o których marzyliśmy 10 czy 20 lat temu, obecnie mogą okazać się nam niepotrzebne. Wykładowczyni by zobrazować swoją tezę podała przykład mężczyzny, który w młodości marzył o kamperze, ale nie było go stać na jego zakup. W wieku ok 50 lat kupił sobie wymarzonego kampera, ale nie miał czasu nim podróżować. Ze względu na swój obecny tryb życia wybierał szybsze środki komunikacji, np. samolot, pociąg.

W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty. Seniorzy mieli za zadanie wypisać wady
 i zalety osoby, którą uważają za swój autorytet. Ćwiczenie to miało za zadanie uświadomić słuchaczom, że każdy oprócz zalet ma obszary do popracowania. Kolejnym ćwiczeniem było wykonanie analizy SWOT samego siebie. Seniorzy otrzymali zadanie wypisania swoich mocnych i słabszych stron oraz szans i zagrożeń do dalszego rozwoju. Nie była to typowa analiza SWOT stosowana w biznesie.

Wykład został zrealizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Radomskie Centrum Przedsiębiorczości w Radomiu w ramach projektu „Pakiety edukacyjne dla mazowieckich seniorów”. Projekt realizowany jest przy wsparciu Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie, a finansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

 

Wykład

Utworzono dnia 31.05.2023, 10:13