Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi

Misja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębi

Uznając profilaktykę za skuteczne narzędzie oraz biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania klientów, z empatią i zasadą poszanowania godności, świadczymy skuteczną pomoc i udzielamy zindywidualizowanego wsparcia mieszkańcom gminy Jastrzębia dążąc do poprawy jakości ich życia.

Rzuć nakrętką na szczęście

Utworzono dnia 14.08.2020

Dnia 12.08.2020 r. o godz. 10:00  plastikowa nakrętka stała się kamieniem węgielnym rzuconym pod budowę wolontariatu w gminie Jastrzębia.

Wyjątkową inspiracją do rozpoczęcia działalności wolontariatu w naszej gminie stała się mieszkanka Gorynia Pani Hania Jabłońska i jej telefon do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębi. Czas pandemii i wiążące się z tym restrykcje oraz ograniczenia, a także towarzyszące temu przemyślenia na temat relacji międzyludzkich sprowokował Panią Hanię do poszukiwania dzieła wolontarystycznego, w które mogłaby się zaangażować razem ze swoimi bliskimi. Ośrodek nawiązał kontakt z Fundacją Bez Tajemnic i postanowił włączyć sie w jeden z programów, który jest realizowany od 2012 r. "Zakrętki.info - Pomagamy nie tylko przyrodzie".

Całkowity dochód z pozyskanego surowca wtórnego przekazywany jest wyłącznie na rzecz zakupu sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci. Cele strategiczne Programu to promowanie zachowań proekologicznych, pomoc osobom niepełnosprawnym i krzewienie idei wolontariatu.

Żeby przejść od słów do czynów pierwsi wolontariusze założyciele Klubu Wolontariusza poszukali beczki, która została odnowiona z pełnym entuzjazmem we własnym zakresie. Klub nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem Wspierania Rozwoju Gminy Jastrzębia "Gościniec" i Urzędem Gminy w Jastrzębi, od których odebrano deklarację wspierania programu nakrętkowego. Wójt Gminy Wojciech Ćwierz wyraził zgodę na umieszczenie pierwszego pojemnika na nakrętki na terenie siedziby Urzędu Gminy i osobiście włączył się w projekt. Program "Zakrętki.info - Pomagamy nie tylko przyrodzie" spotkał się już z akceptacją innych pracowników Urzędu Gminy oraz mieszkańców. Na uroczystym otwarciu beczki organizatorzy cieszyli się obecnością Pani Hani Jabłońskiej, która jak widać na zdjęciach nie była sama, a także Pana Pawła Głuchowskiego zastępcy Wójta oraz Pani Małgorzaty Skwarek dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jastrzębi. Wszystkim wspierającym  małe dzieło wolontarystyczne należą się podziękowania i ukłony.

 

Szanowny Mieszkańcu Gminy Jastrzębia, przyszły Wolontariuszu,

pamiętaj, ze każda para rąk się przyda. Aby zostać naszym wolontariuszem musisz mieć ukończone 18 lat, okazać troszkę zaangażowania oraz mieć chociaż jeden zakręcony pomysł. Współpraca z nami do niczego Cię nie zobowiazuje, możesz pomagać kiedy chcesz i jak chcesz. Mamy dla Ciebie kilka...lub kilkanaście fajnych zajęć. Dzięki pomaganiu możesz znaleźć się w samym sercu zakręconej akcji i możesz stać się częścią wolontarystycznego serca. Serdecznie zapraszamy.

Osoby do kontaktu:

Marzena – 570 932 185

Monika   -  797910916

Rzuć nakretką na szczęście

Utworzono dnia 14.08.2020, 10:57