Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi

Misja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębi

Uznając profilaktykę za skuteczne narzędzie oraz biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania klientów, z empatią i zasadą poszanowania godności, świadczymy skuteczną pomoc i udzielamy zindywidualizowanego wsparcia mieszkańcom gminy Jastrzębia dążąc do poprawy jakości ich życia.

Projekt "Bezpieczna przystań" dla osób, które schroniły się w Polsce przed wojną w Ukrainie.

Utworzono dnia 21.07.2022

Fundacja Polki Mogą Wszystko realizuje obecnie projekt "Bezpieczna przystań" dla osób, które schroniły się w Polsce przed wojną w Ukrainie. Projekt oferuje wiele działań wsparciowych w centrum Warszawy m.in. szkołę rodzenia z elementami wsparcia psychologicznego, zajęcia dla dzieci (w tym w formie terapeutycznej), porady prawne, terapie psychologiczną indywidualną i grupową oraz naukę języka polskiego itp., a także prowadzą nabór na lokalne projekty wakacyjne w ramach podprogramu "Bezpieczna przystań – działania terenowe" , w których przyznawane są granty 9.000 zł
 
Uruchomiona została również poradnia ukierunkowaną na osoby z Ukrainy. Początkowo w poradni miały pracować lekarki z Ukrainy, jednak przedłużający się, wielomiesięczny proces, wydawania tymczasowego zezwolenia na wykonywanie zawodu lekarza, przyczynił się do decyzji o uruchomieniu poradni, w której przyjmują teamy lekarskie, lekarz polski i wspierający lekarza polskiego lekarz ukraiński. Na miejscu w poradni Ameds w Grodzisku Mazowieckim oraz w zmniejszonym zakresie na Brackiej w Warszawie można skorzystać ze wsparcia lekarza pediatry, rodzinnego i ginekologa. Wykonują także cytologię oraz inne potrzebne badania i w przypadku takiej konieczności mogą także zaoferować pomoc lekarza specjalisty, jednak będzie to już wyłącznie lekarz polski. 

Fundacja ma możliwość dowiezienia lekarzy (pediatry, lekarza rodzinnego) do gminy, powiatu lub ośrodka gdzie są osoby dorosłe i/lub dzieci lub  pokrycia kosztów dowiezienia grupy osób do Centrum Medycznego AMEDS w Grodzisku Mazowieckim, gdzie na miejscu można także wykonać potrzebne badania. Wszystkie działania ze strony Fundacji są bezpłatne dla osób, które z nich korzystają.

Projekt rozpoczął się od początku czerwca, planowana jest kontynuacja działań co najmniej do końca listopada.

Kontakt do bezpośrednio do poradni (język ukraiński lub polski):
Centrum Medyczne AMEDS
Grodzisk Mazowiecki, ul. J. Kilińskiego 11
oraz w Warszawie, ul. Bracka 11/13
tel. 221 501 911
e-mail: klinika@ameds.pl

Strona programu


 

zdjęcia z projektu

Utworzono dnia 21.07.2022, 08:08

ZAŁĄCZNIKI: