Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi

Misja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębi

Uznając profilaktykę za skuteczne narzędzie oraz biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania klientów, z empatią i zasadą poszanowania godności, świadczymy skuteczną pomoc i udzielamy zindywidualizowanego wsparcia mieszkańcom gminy Jastrzębia dążąc do poprawy jakości ich życia.

Program "Korpus Wsparcia Seniorów" - edycja 2023

Utworzono dnia 19.07.2023

 

Program jest dofinansowany z dotacji celowej budżetu państwa.  

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów” – edycja 2023 ogłasza nabór uczestników do objęcia wsparciem.

W ramach MODUŁU I

Celem Modułu I jest zapewnienie usługi wsparcia seniorom w wieku 65 lat i więcej, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Świadczenie usług wsparcia w zakresie określonym w programie, wynikają z rozeznanych potrzeb na terenie danej gminy. Usługi wsparcia to wsparcie społeczne i wsparcie
w czynnościach dnia codziennego świadczone przez opiekunki środowiskowe i wolontariuszy oraz osoby zamieszkujące w najbliższym sąsiedztwie seniora będącego uczestnikiem Programu.

Gmina Jastrzębia rozpoczyna jego realizację, poprzez objęcie wsparciem chętnych mieszkańców powyżej 65 roku życia, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

WSPARCIE DLA UCZESTNIKÓW PROGRAMU JES BEZPŁATNE

UWAGA

Osoby zainteresowane uzyskaniem usług wsparcia, prosimy o dostarczenie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębi (pokój nr 3).

Szczegółowe informacje w ww. sprawie można uzyskać pod nr telefonu: 3840507 w.21 lub 312 1423 w.21, (pn-pt, w godz. 8.00- 14.00).

Nabór trwa do dnia 4 sierpnia 2023 r.

ZAŁĄCZNIKI: