Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi

Misja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębi

Uznając profilaktykę za skuteczne narzędzie oraz biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania klientów, z empatią i zasadą poszanowania godności, świadczymy skuteczną pomoc i udzielamy zindywidualizowanego wsparcia mieszkańcom gminy Jastrzębia dążąc do poprawy jakości ich życia.

Ogólnopolski Dzień Seniora

Utworzono dnia 23.11.2022

 

Ogólnopolski Dzień Seniora 2022

16 listopada 2022 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Seniora w Klubie Senior +

w Mąkosach Starych, gm. Jastrzębia. W obchodach Dnia Seniora wzięli  udział przedstawiciele lokalnych władz -  Pani Edyta Górska Sekretarz Urzędu Gminy oraz Pani Marzena Zawadzka Hernik – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębi. W spotkaniu brali również udział wolontariusze z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mąkosach Starych pod opieką Pani Krystyny Kupis.


Święto obchodzone jest na całym świecie i ma na celu poprawę  sytuacji seniorów: walki   z dyskryminacją, zapobieganie chorobom, niepełnosprawności, opieki, w tym opieki zdrowotnej, poprawę jakości życia seniorów oraz równego udziału w rozwoju kulturalnym   i ekonomicznym społeczeństw. Podejmowane działania z jednej strony pozwalają nam wszystkim na zrozumienie problemów osób w wieku senioralnym, z drugiej natomiast są świetną okazją dla samych seniorów wyjścia z domu, aktywizacji, zacieśnienia więzi społecznych, edukacji oraz pokazania światu, że starość może być okresem tak samo pięknym i radosnym jak młodość. Seniorzy są świetnym dowodem na to, że życie jest piękne na każdym jego etapie, jeżeli tylko się tego pragnie, to tzw. ”jesień życia” może być równie atrakcyjna        
i piękna jak młodość.


Spotkaniu integracyjnemu towarzyszyły m.in. występy artystyczne wolontariuszy z PSP Mąkosy Stare. Była to piękna integracja międzypokoleniowa. Młodzież przygotowała bardzo ciekawy program artystyczny oraz odśpiewała życzenia.  W dalszej części programu seniorki Pani Alicja Nowak, Elżbieta Kapusta i Janina Sułek odegrały skecze o dawnym kulturalnym życiu wsi. Na koniec spotkania wszyscy członkowie Klubu Seniora wspólnie zaśpiewali lubiane piosenki. Oprawę muzyczną Ogólnopolskich Dni Seniora zapewnił nam wolontarystycznie Pan Zdzisław Kwapiński. Ten wyjątkowy dzień na pewno zaowocuje stałymi, wspólnymi inicjatywami – obiecywali młodzi wolontariusze, a seniorzy z Klubu Senior+ w Mąkosach Starych obietnicę chętnie wykorzystają.

Ogólnopolski Dzień Seniora

Utworzono dnia 23.11.2022, 15:28

ZAŁĄCZNIKI: