Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„FOLM – Z natury do rynku pracy”

Utworzono dnia 30.06.2021

Projekt „FOLM – Z natury do rynku pracy” adresowany jest do ludzi młodych w wieku 18-30 lat, niepracujących na umowę o pracę . Młode osoby powinny mieszkać na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego. Projekt FOLM realizowany jest w trzech europejskich regionach: Cantabria (Hiszpania),Warmia i Mazury (Polska) i Mid West (Irlandia). Bank Żywności realizuje projekt w Polsce. Liderem projektu jest Centrum Innowacyjnej Edukacji. Projekt przeprowadzany jest na podstawie innowacyjnej metody aktywizacji młodych osób opracowanej przez Uniwersytet w Edynburgu - Outdoor Learning, czyli kształcenie i rozwój osobisty w kontakcie z naturą. Niniejsza forma edukacji wykorzystywana jest skutecznie w Wielkiej Brytanii od ponad 20 lat.

Nowatorska koncepcja naukowców z Uniwersytetu w Edynburgu to przysłowiowy „powrót do natury”, dzięki któremu młodzi ludzie, poprzez działania z dala od cywilizacji i codziennych udogodnień, uczą się odnajdywać swoje miejsce w grupie oraz nabierają prawdziwego poczucia własnej wartości, niezbędnego do odnalezienia później swojej drogi w życiu.

Uczestnicy projektu idą, wraz z trenerami, na kilka dni do lasu, gdzie pracują, w warunkach naturalnych, nad rozwojem osobistym. Uczą się radzenia sobie ze stresem, zarządzania czasem, kreatywności, zachowań asertywnych, współpracy w grupie, budowania pozytywnych relacji z ludźmi czy nabywania kompetencji przywódczych. W wyjściu może uczestniczyć każdy, wyprawa ma elementy survivalowe.

W projekcie mogą wziąć udział osoby, które nie ukończyły 18 roku życia i uczą się dziennie, jeśli są zagrożone nieukończeniem nauki (np. częste nieobecności w szkole, słabe wyniki w nauce).

Udział w projekcie FOLM dzieli się na 3 etapy:

I - to wyjście w teren z trenerami (7-dniowa, ekscytująca przygoda ( w formie biwaku) podczas wyprawy po Warmii i Mazurach, z elementami trekkingu z doświadczonymi trenerami z zakresu szkoleń w kontakcie z naturą),

II - to praca indywidualna z trenerem personalnym, który pomoże w budowaniu własnej ścieżki życiowej i zmobilizuje do działania,

III - to dostęp do innowacyjnej platformy internetowej skupiającej przedstawicieli biznesu, którzy za jej pośrednictwem rekrutować będą pracowników spośród uczestników projektu FOLM jak również pomoc w dostępie do edukacji, szkoleń, zatrudnienia, tak aby młody człowiek mógł odbudować pewność siebie, zwiększyć samoocenę, dokształcić się, a następnie znaleźć pracę.

W Polsce do końca lipca 2021 roku, z projektu ma skorzystać 330 osób.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne! Na wyprawę zapewniony jest niezbędny sprzęt tj. namiot, śpiwór, karimatę, plecak, nawet nieprzemakalną odzież i obuwie oraz  wyżywienie podczas wyjść plenerowych, które kompletowane jest na wskazania poczynione w ankietach przez beneficjentów. Zwracane są uczestnikom koszty podróży.

W każdym miesiącu będą organizowane 2 lub 3 wyjścia (poza miesiącami zimowymi). Uczestnicy wracają z wyprawy podbudowani, silniejsi, znający swoje mocne strony i własny potencjał, zmotywowani i pełni energii. Po wyprawie mają do dyspozycji kontakt z coachem i mentorem.

 Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.folmweb.com/pl , na youtube warto obejrzeć film promocyjny https://www.youtube.com/watch?v=5yDlaM3UiC8

W mediach społecznościowych  zamieszczane są na bieżąco zdjęcia i informacje z kolejnych wypraw grupa: „Poczuj las- wyprawy nowym szlakiem” lub kontaktując się bezpośrednio pod nr tel. kom. 698-345-652 Ewelina Stachyra, e-mail: ewelina.stachyra@bankizywnosci.pl ; folm.rekrutacja@bankizywnosci.pl 

Osoba do kontaktu:

Ewelina Stachyra

Specjalista ds. rekrutacji projektu Outdoor Learning

 +48 698 345 652

ewelina.stachyra@bankizywnosci.pl

www.olsztyn.bankizywnosci.pl

Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię za pośrednictwem Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) oraz Norweskiego Funduszu Grantowego dla Młodzieży.

Projekt „FOLM – Z natury do rynku pracy”

Utworzono dnia 30.06.2021, 13:08

ZAŁĄCZNIKI:

Projekt „FOLM – Z natury do rynku pracy”

Utworzono dnia 30.06.2021, 13:17

Ulotka do projektu

Projekt „FOLM – Z natury do rynku pracy”

Utworzono dnia 30.06.2021, 13:16

Terminy

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 72

W poprzednim tygodniu: 135

W tym miesiącu: 86

W poprzednim miesiącu: 603

Wszystkich: 18064