Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi

Misja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębi

Uznając profilaktykę za skuteczne narzędzie oraz biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania klientów, z empatią i zasadą poszanowania godności, świadczymy skuteczną pomoc i udzielamy zindywidualizowanego wsparcia mieszkańcom gminy Jastrzębia dążąc do poprawy jakości ich życia.

Projekt pt. „pakiety edukacyjne dla mazowieckich seniorów”

Utworzono dnia 08.08.2022

Działania Klubu Senior + realizowane są we współpracy z innym instytucjami, organizacjami oraz stowarzyszeniami. Tym razem Klub Seniora skorzystał z zaproszenia Stowarzyszenia Radomskie Centrum Przedsiębiorczości do udziału w projekcie „Pakiety edukacyjne dla mazowieckich seniorów”realizowanym przy wsparciu Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie, a finansowanym ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Wykłady prowadzone są przez wykładowców i pracowników naukowych związanych z Polską Akademią Nauk, ze środowiskami akademickimi wyższych uczelni, instytutów badawczych i innych placówek naukowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom seniorów, tematem pierwszego wykładu w ramach projektu był wykład „Wiek i choroby a efektywność stosowanej farmakoterapii”, wykładowcą była dr hab. Patrycja Kleczkowska. Natomiast drugi wykład wygłosił prof. dr hab. Piotr Głowacki pod tytułem „Zmiany klimatu-czy człowiek pępkiem, czy pyłkiem w mechanizmie współczesnych zmian”. Wykłady prowadzone w Klubie Seniora cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników.

Wspólne wykłady i spotkania pozwalają na integrację środowiska senioralnego, wzajemne poznanie się, współpracę oraz zaangażowanie w życie lokalnych społeczności.

Fotorelacja

Utworzono dnia 08.08.2022, 08:49