Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi

Misja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębi

Uznając profilaktykę za skuteczne narzędzie oraz biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania klientów, z empatią i zasadą poszanowania godności, świadczymy skuteczną pomoc i udzielamy zindywidualizowanego wsparcia mieszkańcom gminy Jastrzębia dążąc do poprawy jakości ich życia.

Dzień Seniora

Utworzono dnia 16.11.2023

14 listopada 2023 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Seniora w Klubie Senior +
w Mąkosach Starych. W obchodach Dnia Seniora wzięli  udział przedstawiciele lokalnych władz – Pan Wojciech Ćwierz Wójt Gminy Jastrzębia, Pani Marzena Zawadzka – Hernik Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębi, Pan Marcin Mąkosa Radny Gminy Jastrzębia. W spotkaniu brali również udział wolontariusze z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mąkosach Starych.


Dzień Seniora jest to święto osób starszych, obchodzone na całym świecie. Osoby starsze tworzą coraz większy procent naszego społeczeństwa. W związku z rozwojem medycyny żyjemy dłużej oraz w lepszej kondycji. Dzień Seniora ma na celu uświadomić nam, że seniorzy w dzisiejszych czasach są nadal aktywni i chcą uczestniczyć w życiu społecznym.

Seniorzy z Klubu Seniora + w Mąkosach Starych przygotowali występy. Przedstawiono interpretację piosenki „Niech żyją nam seniorzy” oraz „Jakie życie jest piękne”. Członkowie Klubu Senior + przedstawili w sposób humorystyczny starość recytując „Odę do starości” Wisławy Szymborskiej oraz wiersz „Jak się czuję” Józefa Juchy.

Młodzież ze Szkoły Podstawowej przygotowała skecz opowiadający o relacjach międzypokoleniowych. Nie zabrakło również występu solowego na flecie jednej z uczennic. Każdy z Seniorów otrzymał ręcznie robioną kartkę z życzeniami, którą przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Mąkosach Starych. Kartkę z życzeniami przekazała również Pani Elżbieta Pietruszewska przewodnicząca Rady Seniorów Gminy Jastrzębia.

Dzień Seniora

Utworzono dnia 20.02.2024, 12:33