Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi

Misja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębi

Uznając profilaktykę za skuteczne narzędzie oraz biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania klientów, z empatią i zasadą poszanowania godności, świadczymy skuteczną pomoc i udzielamy zindywidualizowanego wsparcia mieszkańcom gminy Jastrzębia dążąc do poprawy jakości ich życia.

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Zostań rodziną wspierającą

Utworzono dnia 05.01.2024

Zostań rodziną wspierającą

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi zaprasza do współpracy osoby i rodziny zainteresowane wsparciem rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu swoich funkcji opiekuńczo - wychowawczych.

czytaj dalej... na temat: Zostań rodziną wspierającą

Usługi opiekuńcze w gminie Jastrzębia

Utworzono dnia 05.01.2024

W dniu 1.09.2023 r.  rozpoczął się drugi etap realizacji projektu dotyczący zachowania trwałości projektu, który będzie trwał do 31.12.2023 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi informuje o gotowości kontynuowania świadczenia usług opiekuńczych dla osób potrzebujących tego typu wsparcia na zasadach zgodnych z zapisami ustawy o pomocy społecznej. Oznacza to, że mieszkańcy gminy Jastrzębia potrzebujący wsparcia w codziennym funkcjonowaniu mają możliwość zgłoszenia się do Ośrodka
z wnioskiem o przyznanie usług opiekuńczych. 
Aktualnie Ośrodek świadczy us

czytaj dalej... na temat: Usługi opiekuńcze w gminie Jastrzębia

Zapytanie ofertowe - usługa całodobowe schronienie dla osób bezdomnych

Utworzono dnia 28.12.2023

ZAPYTANIE OFERTOWE

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębi zaprasza do złożenia oferty na świadczenie usług całodobowego schronienia dla osób bezdomnych, których ostatnim miejscem zameldowania jest Gmina Jastrzębia.

czytaj dalej... na temat: Zapytanie ofertowe - usługa całodobowe schronienie dla osób bezdomnych

Życzenia

Utworzono dnia 22.12.2023

Życzymy najpiękniejszych, świętych, bliskich, ciepłych, mądrych, kochanych świąt Bożego Narodzenia. A jeśli trzeba się dzielić to dzielmy się opłatkiem i miłością jak chlebem. Zmieniajmy świat miłością i cierpliwością. Przytulmy zagubionych gości.  Odnajdźmy siebie. Nie odsyłajmy do jutra dobrych odruchów serca.

 

Zespół pracowników wraz z Kierwnikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

czytaj dalej... na temat: Życzenia

Wigilia 2023

Utworzono dnia 19.12.2023

W dniu 18 grudnia 2023 roku w Klubie Senior + w Mąkosach Starych odbyła się Wigilia. Uroczystość wigilijna rozpoczęła się, jak tradycja karze, odczytaniem fragmentu Pisma Świętego i odśpiewaniem kolęd w wykonaniu seniorów. Następnie Seniorzy przełamali się opłatkiem.

czytaj dalej... na temat: Wigilia 2023

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Utworzono dnia 19.12.2023

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

W ramach   przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia seniorzy z Klubu Senior + wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych i przygotowali własnoręcznie stroiki świąteczne. Podstawą  do stworzenia stroików była obręcz styropianowa, którą należało owinąć wstążką. Następnie za pomocą kleju na gorąco przyklejano różnego rodzaju ozdoby. I tu można było wykazać się inwencją i pomysłowością. Każdy z uczestników przygotował stroik, każdy ze stroików był inny, ale wszystkie piękne.

czytaj dalej... na temat: Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Zapytanie ofertowe

Utworzono dnia 04.12.2023

ZAPYTANIE OFERTOWE

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębi zaprasza do złożenia oferty na świadczenie usług całodobowego schronienia dla osób bezdomnych, których ostatnim miejscem zameldowania jest Gmina Jastrzębia.

czytaj dalej... na temat: Zapytanie ofertowe

Pomoc dla osób bezdomnych z terenu gminy Jastrzębia

Utworzono dnia 27.11.2023

Gmina Jastrzębia zawarła umowę na świadczenie usług schronienia dla osób bezdomnych z naszego terenu ze Stowarzyszeniem ALTER-EGO ul. Wiślana 7, 05-077 Warszawa Wesoła

czytaj dalej... na temat: Pomoc dla osób bezdomnych z terenu gminy Jastrzębia

Dzień Seniora

Utworzono dnia 16.11.2023

14 listopada 2023 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Seniora w Klubie Senior +
w Mąkosach Starych. W obchodach Dnia Seniora wzięli  udział przedstawiciele lokalnych władz – Pan Wojciech Ćwierz Wójt Gminy Jastrzębia, Pani Marzena Zawadzka – Hernik Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębi, Pan Marcin Mąkosa Radny Gminy Jastrzębia. W spotkaniu brali również udział wolontariusze z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mąkosach Starych.

czytaj dalej... na temat: Dzień Seniora

Ważna informcja

Utworzono dnia 07.11.2023

W związku z pojawiającymi się doniesieniami od mieszkańców Gminy Jastrzębia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi oświadcza, że nieprawdziwe są informacje, iż udzielono rekomendacji jakiejkolwiek firmie zajmującej się instalacjami fotowoltaicznymi, pompami ciepła, magazynowaniem energii, klimatyzacjami, matami grzewczymi, systemami zarządzania energią, itp. Ponadto informuje się, że pracownicy Ośrodka nie występują
w imieniu jakiegokolwiek przedsiębiorcy i nie proponują zawierania umów.

czytaj dalej... na temat: Ważna informcja

ZAŁĄCZNIKI: